A M E T Y S T Pewnie każdemu z nas zdarza się odczuwać niepokój, obawę i lęk. Codzienne życie, obowiązki bywają przytłaczające. 

Jest wiele sposobów na radzenie sobie ze stresem. Chcąc zaznać ukojenia sięgamy po różne środki. Ktoś z nas, by wyciszyć emocje słucha muzyki, ktoś inny biega, a jeszcze inny daje upust emocjom, pozwalając sobie na łzy. Każdy sposób jest dobry pod warunkiem, że działa. 

Ja w takich chwilach zazwyczaj medytuję, słucham muzyki, bądź po prostu leżę dając organizmowi odpocząć. Od pewnego czasu (ponad rok) pracuję też nad swoim myśleniem, co pomaga mi łatwiej radzić sobie ze stresem. Odpowiednie nastawienie, skierowanie myśli na pozytywne aspekty życia, pozwalają mi nad sobą panować. 

Przejdźmy do kamienia, który jest całym zamieszaniem w tym wpisie.

AMETYST - jest to kamień kojący, który świetnie sprawdza się jako narzędzie medytacyjne. Wspiera w wyciszaniu, by móc doświadczyć wewnętrznego spokoju. Jego energia skupia się na akcentowaniu pozytywnych aspektów "twojej istoty", pomaga w uświadamianiu, iż Niebo jest teraz osiągalne na Ziemi. (dr. Doreen Virtue i Judith Lukomski "Kryształowa terapia") 

Możesz nosić ametyst przy sobie w torebce, bądź w formie biżuterii.

Najważniejsze w tym całym procesie jest by nadać kamieniu/ biżuterii z ametystem intencję z jaką zamierzamy ją nosić. Weź w dłoń kryształ/ biżuterię, w myślach poświęć chwilę na medytację. Wizualizuj sobie to co chcesz osiągnąć, tak jakbyś już to miała. Skup się na tym co czujesz, gdy to masz. Wyobraź sobie siebie zrelaksowaną, spokojną i pełną pozytywnej energii. Możesz uśmiechać się wtedy do siebie. Poczuj wdzięczność, możesz powtarzać kilka razy swoją intencję. Pamiętaj by była ona w czasie teraźniejszym. Np. "Jestem zrelaksowana, mam w sobie moc by ze spokojem iść przez życie".

Tak "zaprogramowany" kamień, będzie przypomniał Tobie o twojej intencji. Powtarzaj ten proces gdy tylko będziesz tego potrzebować. 

Biżuteria z ametystem:

Bransoletka   | Spokój: Tutaj ją znajdziesz


Bransoletka zodiakalna - Bliźnięta: Tutaj ją znajdziesz


Inna biżuteria: 
Naszyjnik zodiakalny

Wszystkiego dobrego wspaniała istoto ! 

Brak komentarzy: